Lietuvoje gyventi gera

Lietuvoje gyventi gera

Taip, drąsiai galime teigti, kad Lietuvoje gyventi gera ir tikime, kad ateityje sąlygos bus dar geresnės. Šalies vystymasis, galimybės derinti darbą ir asmeninį gyvenimą – tai tik dalis argumentų, dėl ko svetur gyvenantys lietuviai kraunasi lagaminus grįžti į tėvynę.

O tiems, kurie vis dar svarsto, pateikiame keletą argumentų.

Lietuvoje gyventi gera, nes:

  • Lietuva – viena labiausiai augančių šalių Europos Sąjungoje.
    Lietuvoje vidutinis darbo užmokestis jau ketvirti metai kyla daugiau nei 8 proc., o tai vienas sparčiausių augimų ES. Taip pat Europos Komisijos paskelbtame Europos elektroninės valdžios vertinimo tyrime, Lietuva pateko į geriausiai vertinamų šalių grupę ir užėmė 8 vietą iš 35, o tai reiškia, kad Lietuva vertinama kaip viena labiausiai technologiškai elektronines viešąsias paslaugas išvysčiusių šalių.

  • Paprasta išlaikyti balansą tarp darbo ir asmeninio gyvenimo.
    Lietuva patenka į geriausiai derinančių darbą ir asmeninį gyvenimą šalių dešimtuką pasaulyje (OECD Better Life Index, 2019).

  • Čia derinami šeimos ir darbo poreikiai.
    Vaiko priežiūros atostogos yra vienos iš ilgiausių Europoje ir siekia net iki 3 metų. Galimybės pasinaudoti mamadieniais ir tėvadieniais  dar geresnės. Plačiau apie tai sužinoti galite čia. Nuotolinis darbas ir lankstus darbo grafikas – vis priimtinesnis daugeliui darbdavių. Remiantis Pasauliniu nuotolinio darbo indeksu (angl. Global Remote Work Index), Lietuva pasaulyje užima 5 vietą pagal patrauklumą dirbti nuotoliniu būdu. Šiame reitinge buvo lyginamos 66 šalys.

  • Darbo čia tikrai yra.
    Užimtumo tarnybos duomenimis 2022 m. pirmąjį pusmetį darbdaviai įregistravo 156,8 tūkst. naujų darbo skelbimų. 2022 metų pirmame pusmetyje laisvų darbo vietų skaičius išliko santykinai aukštas. Didžiausias stygius jaučiamas apdirbamosios gamybos įmonėse, apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų, elektros, dujų, garo tiekimo ir kondicionavimo, profesinės, mokslinės ir techninės veiklos sektoriuose.
  • Ypatingai žalias kraštas.
    57 proc.
    šalies teritorijos užima laukai ir pievos, o 30 proc. - miškai ir krūmai. Iš viso turime net 29 900 upių ir upelių, kuriuose galime maudytis ir nebūsime palaikyti keistuoliais.

  • Gyvename nesibaiminant stichinių nelaimių.
    Lietuva unikali dar ir tuo, kad čia nesusiduriame su stichinėmis nelaimėmis: tornadais, žemės drebėjimais, purvo nuošliaužomis ar potvyniais.

  • Artimieji – vos už kelių valandų kelio automobiliu.
    Lietuva – maža šalis, kurioje itin lengvas susisiekimas. Automobiliu, autobusu ar traukiniu iki artimųjų nuvykti prireiks daugiausiai kelių valandų.