Apie

40,5 % lietuvių nori sugrįžti

Užsienyje gyvenančių lietuvių nuomonės tyrimas.

2020 metais Užimtumo tarnybos atliktas tyrimas parodė, kad net 40,5 proc. emigravusių Lietuvos piliečių svarsto apie grįžimą gyventi į tėvynę. Labiausiai motyvuojančios priežastys grįžti - artimieji, sava kalba ir gerėjanti ekonominė padėtis. Tačiau pagrindinė motyvacija grįžti namo, tai gerai apmokamas ir mėgstamas darbas. Apklausos rezultatai parodė, kad užsienyje gyvenantys lietuviai dažnai pasigenda informacijos, kodėl verta sugrįžti. Būtent tai įkvėpė Užimtumo tarnybą imtis naujo projekto „Gal į Lietuvą?“. Šiuo projektu siekiame padėti, paskatinti ir įkvėpti. Projekto svetainėje rasite ne tik naudingos informacijos, bet ir priemonių padėsiančių imtis veiksmų ir palengvinsiančių darbo paieškų procesą.

Šio projekto dalyviams organizuojami renginiai, diskusijos bei karjeros mugės tiek nuotoliniu būdu, tiek realybėje. Emigrantams teikiama visa naujausia informacija apie šiuo metu šalies darbo rinkoje esančias laisvas darbo vietas, persikvalifikavimo galimybes, teikiamas socialines garantijas bei gyvenimo ir darbo sąlygas Lietuvoje.

„Gal į Lietuvą?“ tikslas – informacijos apie Lietuvos darbo rinką, darbdavius ir jų lūkesčius sklaida užsienyje gyvenantiems lietuviams.

Renginiai
užsienyje gyvenantiems lietuviams

Geriausias būdas nutiesti kelią namo —
supažindinimas su darbdaviais.

Užsienyje gyvenantiems lietuviams bus organizuojami renginiai, skirti susitikti su potencialiais darbdaviais ir netgi pradėti derinti galimo įsidarbinimo sąlygas. Planuojamų renginių metu bus pristatoma aktuali darbo rinkos informacija, Lietuvos darbdaviai ir darbo sąlygos, bus atsakoma į rūpimus klausimus. Dalyviai galės sužinoti apie paklausiausias profesijas, socialines garantijas, gyvenimo sąlygas Lietuvoje.

Partneriai