Apie

55,1 % lietuvių nori sugrįžti

Užsienyje gyvenančių lietuvių nuomonės tyrimas.

2023 metais Užimtumo tarnybos atliktas tyrimas parodė, kad net 55,1 proc. apklaustų emigravusių Lietuvos piliečių svarsto apie grįžimą gyventi į tėvynę (15 proc. daugiau nei prieš 3 metus). Labiausiai motyvuojančios priežastys grįžti: artimieji, gerėjanti ekonominė padėtis, matomi pokyčiai visuomenėje ir, žinoma, gerai apmokamas bei mėgstamas darbas. Tyrimo rezultatai parodė, kad užsienyje gyvenantys lietuviai dažnai pasigenda informacijos, kodėl verta sugrįžti. Būtent tai įkvėpė Užimtumo tarnybą imtis iniciatyvos „Gal į Lietuvą?“, kuria siekiame padėti, paskatinti ir įkvėpti. Projekto svetainėje rasite ne tik naudingos informacijos, bet ir priemonių, padėsiančių imtis veiksmų ir palengvinsiančių darbo paieškų procesą.

Iniciatyva „Gal į Lietuvą?“ organizuoja renginius, diskusijas ir karjeros mugės nuotoliniu bei kontaktiniu būdu. Užsienyje gyvenantiems lietuviams teikiama visa naujausia informacija apie šiuo metu šalies darbo rinkoje esančias laisvas darbo vietas, persikvalifikavimo galimybes, teikiamas socialines garantijas bei gyvenimo ir darbo sąlygas Lietuvoje.

„Gal į Lietuvą?“ tikslas – informacijos apie Lietuvos darbo rinką, darbdavius ir jų lūkesčius sklaida užsienyje gyvenantiems lietuviams.

Renginiai
užsienyje gyvenantiems lietuviams

Geriausias būdas nutiesti kelią namo —
supažindinimas su darbdaviais.

Užsienyje gyvenantiems lietuviams bus organizuojami renginiai, skirti susitikti su potencialiais darbdaviais ir netgi pradėti derinti galimo įsidarbinimo sąlygas. Planuojamų renginių metu bus pristatoma aktuali darbo rinkos informacija, Lietuvos darbdaviai ir darbo sąlygos, bus atsakoma į rūpimus klausimus. Dalyviai galės sužinoti apie paklausiausias profesijas, socialines garantijas, gyvenimo sąlygas Lietuvoje.

Partneriai