Rytoj – pokalbis dėl darbo. Kaip jam pasiruošti?

Susitikimas su galimu darbdaviu kelia jaudulį ir nerimą. Padėti susitvarkyti su nepageidaujamomis emocijomis padės pasiruošimas.

Užimtumo tarnybos Regioninio karjeros centro konsultantė Ina Ribinskaitė įsitikinusi, kad tinkamai atlikti kandidato namų darbai – kelias į sklandesnį pirmąjį pokalbį: „Nėra vieno recepto – daug lemia veiksniai, kurių negalime numatyti ar sukontroliuoti. Bet yra kelios taisyklės, kurios kandidatams labai praverčia“.

  • Iš anksto apgalvokite galimus trikdžius darbo pokalbio metu ir juos kuo labiau sumažinkite. Dažniausiai žmonės nežino, kaip prisistatyti. Bet jūs galite iš anksto tam pasiruošti. Sugalvokite, ką apie save papasakosite darbdaviui. Prisistatydami būtinai paminėkite savo teigiamas savybes ir jas susiekite su darbo pozicija, į kurią pretenduojate. Užsiminkite apie tas kryptis, kuriose planuojate tobulėti. Pasiruoškite atsakyti į klausimą „Kuo jūs kaip darbuotojas būtumėte naudingas, jeigu dirbtumėte toje pozicijoje?“.
  • Pasidomėkite įmone, į kurią norite įsidarbinti. Darbdaviai nori į savo komandą priimti tuos, kurie domisi įmonės veikla ir turi panašų požiūrį bei vertybinių interesų. Domėtis įmone svarbu ir dėl kitų priežasčių – gal sužinoję daugiau informacijos apie ją nebenorėsite darbintis. Turite klausimų apie įmonę? Puiku, parodykite išskirtinį dėmesį ir susidomėjimą konkrečia darbo pozicija.
  • Pasirūpinkite savo savijauta ir nusiteikimu. Išsimiegokite ir į pokalbį dėl darbo eikite pailsėję. Ne mažiau svarbus ir vizualus savęs pateikimas – apranga, šukuosena, makiažas ir pan. Rekomenduojama iš anksto pasiruošti patogius reprezentatyvius drabužius bei avalynę.
  • Kur vyks darbo pokalbis, kaip ir kada vyksite į pokalbio vietą. Atidžiai suplanuokite kelionei į darbo pokalbi vietą skirtą laiką. Jeigu galite, likus dienai ar daugiau, nuvažiuokite tuo maršrutu. Sutartoje vietoje rekomenduojama būti likus 10–15 min. iki pokalbio. Tiek laiko pakaks nusiraminti, susikaupti arba atlikti kelis kvėpavimo pratimus. 

Norite dar geriau pasiruošti darbo pokalbiui? Skirkite laiko pasipraktikuoti, kaip valdote savo balsą ir kūno kalbą. Taip darbo pokalbio metu jausite didesnį pasitikėjimą savimi ir pasirodysite geriau. O taip pat atkreipkite dėmesį į vidinį jūsų pačių nusiteikimą. Jis turi daug įtakos darbo pokalbio baigčiai. 


Kaip susikurti patrauklų darbdaviui gyvenimo aprašymą skaitykite čia