AKTYVIOJE DARBO RINKOJE – SEZONINIŲ DARBŲ PASIŪLOS AUGIMAS

Kovą didėjo darbo pasiūlymų skaičius. Per šį mėnesį Užimtumo tarnyboje darbdaviai įregistravo 17,5 tūkst. laisvų darbo vietų Lietuvoje, o tai yra – 44,1 proc. daugiau nei vasarį. Darbo pasiūlymų skaičius augo visose savivaldybėse išskyrus Skuodo, Rietavo ir Zarasų rajonus.

Vidutinis siūlomas bruto atlygis kovo mėnesį įregistruotose darbo pasiūlymuose siekė 1264 Eur/mėn. Didžiausias vidutinis darbo užmokestis ieškant darbuotojų kovą siūlytas programinės įrangos kūrėjams (4,2 tūkst.) ir duomenų bazių projektuotojams (3,3 tūkst.).

Augusi darbo jėgos paklausa - didino grįžtančių į darbo rinką srautus. Kovą daugiau darbo ieškančių asmenų įsidarbino ar pradėjo savarankišką veiklą su verslo liudijimu. Su Užimtumo tarnybos pagalba įsidarbino 18,8 tūkst. asmenų. Įsidarbinusių neterminuotai skaičius augo trečdaliu (33,4 proc.), tuo tarpu įsidarbinusių terminuotai skaičius mažėjo 21,7 proc. Vasarį terminuotas įdarbinimas buvo išaugęs dėl vykusių savivaldos rinkimų.

Daugiausia klientų įsidarbino įmonėse, vykdančiose didmeninės ir mažmeninės prekybos veiklą - 2,6 tūkst. ir apdirbamojoje gamyboje - 2,4 tūkst. Taip pat veiklą pagal verslo liudijimą pradėjo - 8,1 tūkst. asmenų, o tai - 28,1 proc. daugiau nei vasarį.

Kovą pastebima ir didesnė sezoninių darbų pasiūla. Žemės ūkyje laisvų darbo vietų įregistruota daugiau nei 3 kartus lyginant su vasariu. Apgyvendinimo ir maitinimo sektoriuje laisvų darbo vietų skaičius augo 1,6 karto. Statybų sektoriuje laisvų darbo vietų, palyginti su vasariu, registruota 35 proc. daugiau.