„BeNeLux“ lietuvių sporto žaidynės – bendrystė, gyvuojanti jau 17 metų

Jau septynioliktą kartą lietuviai iš Belgijos, Nyderlandų ir Liuksemburgo susibūrė dalyvauti „BeNeLux“ lietuvių sporto žaidynėse, Dufelio miestelio sporto komplekse, Belgijoje. Birželio 15 ir 16 dienos pašykštėjo gero oro, tačiau nepabūgusieji vėsumos ir vėjo jėgas galėjo išbandyti net 15 sporto šakų. Varžytasi tiek intelektualiai, bandant laimėti šaškių ar šachmatų partijas, tiek fizinėse rungtyse, nes vyko rutulio stūmimo, krepšinio, futbolo, plaukimo, stalo teniso, tinklinio ir kitos rungtys. Šių metų naujiena – kukurūzinis – sulaukė itin daug dėmesio. Taip pat buvo sužaistos „Kvadrato“ varžybos ir išbandytos sumanumo bei komandiškumo pareikalavusios Lietuvos šaulių sąjungos jaunųjų šaulių organizuotos estafetės.
Tradicija tapusios „BeNeLux“ žaidynės

Vienas iš žaidynių koordinatorių – Belgijos lietuvių bendruomenės pirmininkas Gintaras Marijauskas – šių metų šventės atidarymo metu teigė, kad viskas priklauso nuo mūsų pačių. Šis renginys gyvuoja, palaikomas savanorių ir neabejingų bendruomenių narių. Pasveikinti dalyvių, prisidėti savanoriška veikla ar dalyvauti rungtyse atvyko LR Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė, LR Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos pirmininkė Dalia Asanavičiūte, Lietuvos Respublikos ambasadorius Belgijos Karalystėje ir Liuksemburgo Didžiajai Hercogystei Dainius Petras Kamaitis, Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkės pavaduotojas Laurynas Misevičius ir paties Dufelio miestelio vicemeras.  

Daugiau nei 300 registracijų kasmet sulaukiantis renginys yra tapęs šeimų tradicija. Būta net tokių, kurie dėl šių žaidynių specialiai atvyko iš Lietuvos ar Italijos, kur šiuo metu gyvena. Pakalbinti moksleiviai ir studentai prisipažino, kad tai vienas ryškiausių jų vaikystės vasarų atsiminimų, nes gali susitikti su seniai matytais draugais, išbandyti jėgas ir pelnyti apdovanojimus. Kai kuriems pavyko iš šventės išvykti pasipuošus 7 ar daugiau medalių. Kiti pažadėjo dar stipriau pasitreniruoti ir būtinai sugrįžti kitąmet.


Naujos pažintys

Žaidynių šurmulyje girdėjosi nuoširdus palaikymas ir sveikinimo žodžiai. Nutarusieji pailsėti galėjo pasivaišinti tradiciniais patiekalais ar kepiniais, atkeliavusiais tiesiai iš Lietuvos. Užimtumo tarnybos iniciatyvos „Gal į Lietuvą?“ komanda taip pat kvietė susipažinti ir dalyvauti viktorinoje apie mūsų šalį.

Bebandant atsakyti į klausimus apie senąsias profesijas, kultūrinį paveldą ir tradicijas, užsimezgė gražios pažintys su ne vienerius metus svetur gyvenančiais lietuviais, aktyviai svarstančiais apie galimybę visam laikui grįžti į Lietuvą. Tad informacija apie Užimtumo tarnybos teikiamas paslaugas, palengvinančias grįžusiųjų ar atvykstančiųjų integraciją, buvo itin aktuali. Kalbėta apie aukštos kvalifikacijos ir kompetencijų įgijimą, paramą verslo kūrimui ir apie darbo rinką regionuose, galimybes stažuotis ir persikvalifikuoti, įgyti turimos kvalifikacijos pripažinimą ar laisvų darbo vietų paiešką. Nutarusiesiems grįžti su ne lietuvių kilmės šeimos nariais plačiau pristatyta galimybė mokytis lietuvių kalbos.
Įsimintinas bendrumo jausmas

Stebėti, kaip moterų krepšinio rungtyje 3x3 dėl pirmosios vietos kovoja mamos komanda, laimėti šaškių partiją prieš tėtį, skanduoti į priekį besiveržiančio geriausio draugo vardą ir po ilgos dienos sukirsti gardžią porciją lietuviškų cepelinų – regis, tik kelios „BeNeLux“ lietuvių sporto žaidynių akimirkos, tačiau išliekančios visam gyvenimui ir skatinančios palaikyti ryšį su savo bendruomene. Jei tik dabar sužinojote apie šias žaidynes – pats metas pradėti treniruotes, ir tikimės, būtinai pasimatyti kitąmet!

Norėtumėte „Gal į Lietuvą?“ pasikviesti į savo bendruomenės šventę? Bendradarbiaukime galilietuva.info@uzt.lt