DĖMESYS Į NAUJAS TECHNOLOGIJAS IR ATEITIES PROFESIJAS

Vis labiau pastebime, kad didėjantis aukštos kvalifikacijos darbuotojų poreikis ir užimtumas netolimoje ateityje pakeis darbo rinką ir tam ruoštis reikia jau dabar. Dėl to jau kurį laiką skiriamas ypatingas dėmesys klientų informavimui apie ateities profesijas ir skatinama rinktis tas specialybes, kurios išliks paklausios po dešimties metų. 

Užimtumo tarnybos svetainėje jau dabar galima rasti aukštą pridėtinę vertę kuriančių kvalifikacijų ir kompetencijų sąrašą. Šiuo metu siūloma rinktis iš 335 formaliojo (suteikiančių kvalifikacijas) ir 233 neformaliojo (suteikiančių kompetencijas) mokymo programų. 

Animatoriai, duomenų analitikai, testuotojai, robotikos procesų, kompiuterinio projektavimo ar informacinių technologijų saugumo specialistai - tai tik dalis profesijų, kurias gali finansuoti Užimtumo tarnyba. Norintys įgyti technologinės ar inžinerinės srities profesiją gali rinktis automatinių sistemų mechatroniko, metalo apdirbimo staklių operatoriaus, transporto priemonių elektroniko, remontininko mokymo programas ar jų modulius. 

Nors vis dažniau kalbama apie žaliosios ir žiedinės ekonomikos vystymą, šiame procese prireiks ne tik ekologines technologijas diegiančių profesionalų. Sistemų projektavimui reikės ir IT specialistų, testuotojų, o įgyvendinimui - kvalifikuotų vadybininkų bei inžinierių. 

Europos profesinio mokymo plėtros centro (CEDEFOP) duomenimis, iš 100 laisvų darbo vietų 2021-2035 m. laikotarpiu 57 bus skirtos aukštesnę kvalifikaciją turintiems žmonėms, 41 - asmenims, turintiems vidutinės kvalifikacijos lygį ir tik 2 žemesnės kvalifikacijos žmonėms, todėl galimybė auginti savo kompetencijas galėtų būti sėkmingai realizuota pasinaudojus Užimtumo tarnybos teikiamomis mokymo priemonėmis.