GEGUŽĖS MĖNESĮ STEBIMAS DARBO RINKOS SUAKTYVĖJIMAS

Per gegužę dirbančiųjų skaičius šalyje paaugo 8,4 tūkst. ir birželio 1 d. siekė 1,46 mln.

Labiausiai dirbančiųjų daugėjo apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų įmonėse – čia darbuotojų skaičius padidėjo 1,7 tūkst. Meninės, pramoginės ir poilsio organizavimo veiklos sektorius pasipildė 0,5 tūkst. darbuotojų, didmeninės ir mažmeninės prekybos – 0,5 tūkst., transporto ir saugojimo – 1,3 tūkst.

Pasak kolegų iš Stebėsenos ir analizės skyriaus, per praėjusį mėnesį bedarbių skaičius susitraukė 12,8 tūkst., registruotas nedarbas mažėjo visose savivaldybėse. Darbo pasiūlymų skaičius buvo didžiausias nuo praėjusių metų spalio, o darbo ieškančiųjų gegužę įsidarbino daugiausiai per paskutinius aštuonis mėnesius.

Gegužės mėnesį darbdaviai įregistravo 19,7tūkst. laisvų darbo vietų Lietuvoje, iš jų daugiausiai didmeninės ir mažmeninės prekybos (3,4tūkst.), administracinės ir aptarnavimo veiklos (3,3tūkst.), apdirbamosios gamybos (3,1tūkst.) bei statybos (2,1tūkst.) įmonėse.

Šiemet darbdaviai pateikė daugiau darbo  pasiūlymų nei pernai tuo pačiu laikotarpiu šiems specialistams: elektros inžinieriams, slaugos specialistams, fizioterapeutams, socialiniams darbuotojams, greitojo maisto ruošėjams, virtuvės pagalbininkams, pagrindinio ir vidurinio ugdymo pedagogams, specialiųjų poreikių mokinių mokytojams, duomenų bazių projektuotojams, metalinių konstrukcijų ruošėjams ir montuotojams.