KOKIŲ SPECIALISTŲ LIETUVOJE LABIAUSIAI REIKĖJO SAUSĮ?

Sausio mėnesį darbo ieškantys žmonės galėjo rinktis iš 18,2 tūkst. laisvų darbo vietų Lietuvoje. Iš jų 15,3 tūkst. darbdaviai įregistravo per sausio mėnesį. 

Daugiausiai pasiūlymo sausį pateikė apdirbamosios gamybos (17,0 proc.), administracinę ir aptarnavimo (15,8 proc.), transporto ir saugojimo (13,7 proc.), didmeninės ir mažmeninės prekybos (12,5 proc.), statybos (8,4 proc.) veiklą vykdančios įmonės.

Lyginant su gruodžiu, didėjo laisvų darbo vietų visuose sektoriuose išskyrus transporto ir saugojimo bei nekilnojamojo turto operacijų veiklos sektorius. Labiausiai (net du kartus) darbo pasiūlymų išaugo iš kasybos ir karjerų eksploatavimo, profesinės, mokslinės ir techninės veiklos, viešojo valdymo sektoriaus.

Beveik trys ketvirtadaliai (73,3 proc.) sausį įregistruotų laisvų darbo vietų buvo skirtos kvalifikuoto darbo ieškantiems asmenims. Likę 26,7 proc. sausį įregistruotų laisvų darbo vietų buvo skirtos nekvalifikuoto darbo ieškantiems žmonėms.

Specialistų ir įstaigų tarnautojų grupėje sausį daugiausia darbo pasiūlymų pateikta reklamos ir rinkodaros specialistams, sandėliavimo tarnybos tarnautojams, administravimo ir vykdomiesiems sekretoriams, slaugos specialistams, socialiniams darbuotojams ir jaunesniesiems socialiniams darbuotojams, buhalteriams, apskaitos ir buhalterijos tarnautojams, pagrindinio ir vidurinio bei ikimokyklinio ugdymo mokytojams.

Kvalifikuotų darbininkų, operatorių ir paslaugų darbuotojų grupėje daugiausia darbo pasiūlymų buvo sunkiasvorių sunkvežimių ir krovininių transporto priemonių vairuotojams, parduotuvių pardavėjams, virėjams, lengvųjų automobilių ir furgonų vairuotojams, variklinių transporto priemonių taisytojams ir mechanikams, siuvėjams, kepėjams ir konditeriams, elektrikams, vandentiekininkams ir vamzdynų montuotojams, statybininkams.

Nekvalifikuotų darbininkų grupėje paklausiausi buvo biurų, viešbučių ir kitų įstaigų valytojai, krovikai, nekvalifikuoti apdirbimo pramonės darbininkai.