KOKIŲ SPECIALISTŲ LIETUVOJE LABIAUSIAI REIKĖJO VASARĮ?

18,5 tūkst. – iš tiek laisvų darbo vietų Lietuvoje vasario mėnesį galėjo rinktis darbo ieškantys žmonės. Iš jų 12,1 tūkst. darbdaviai įregistravo per vasario mėnesį. Vasarį laisvų darbo vietų tradiciškai įregistruojama mažiau dėl mažesnio darbo dienų skaičiaus (trumpesnio mėnesio bei šventinių dienų).

Daugiausiai pasiūlymų vasario mėnesį pateikė apdirbamosios gamybos (16,0 proc.), administracinę ir aptarnavimo (15,1 proc.), didmeninės ir mažmeninės prekybos (15 proc.), statybos (12,3 proc.), transporto ir saugojimo (11,1 proc.) veiklą vykdančios įmonės.

Lyginant su sausiu, vasarį laisvų darbo vietų daugiau įregistruota septyniolikoje savivaldybių. Trys ketvirtadaliai (75,7 proc.) vasarį įregistruotų laisvų darbo vietų buvo skirtos kvalifikuoto darbo ieškantiems asmenims. Likę 24,3 proc. vasarį įregistruotų laisvų darbo vietų buvo skirtos nekvalifikuoto darbo ieškantiems žmonėms.

 

Specialistų ir įstaigų tarnautojų grupėje vasario mėnesį daugiausia darbo pasiūlymų pateikta reklamos ir rinkodaros specialistams, administravimo ir vykdomiesiems sekretoriams, sandėliavimo tarnybos tarnautojams, socialiniams darbuotojams ir jaunesniesiems socialiniams darbuotojams, slaugos specialistams, buhalteriams, apskaitos ir buhalterijos tarnautojams, pardavimo atstovams bei ikimokyklinio ugdymo mokytojams.

Kvalifikuotų darbininkų, operatorių ir paslaugų darbuotojų grupėje daugiausia darbo pasiūlymų buvo sunkiasvorių sunkvežimių ir krovininių transporto priemonių vairuotojams, parduotuvių pardavėjams, virėjams, lengvųjų automobilių ir furgonų vairuotojams, variklinių transporto priemonių mechanikams, kepėjams ir konditeriams, siuvėjams, elektrikams ir kelininkams.

Nekvalifikuotų darbininkų grupėje paklausiausi buvo biurų, viešbučių ir kitų įstaigų valytojai, krovikai, virtuvės pagalbininkai, nekvalifikuoti apdirbimo pramonės ir inžinerinių statinių statybos darbininkai.