KOKS U2 DOKUMENTO KELIAS EUROPOJE?

U2 rašomas lyg airių muzikinės grupės pavadinimas, visgi Užimtumo tarnybos padaliniuose įprastai tai reiškia visai ką kitą. U2 – dokumentas, kuris leidžia išsivežti arba parsivežti nedarbo socialinio draudimo išmoką (NSDI) Europos Sąjungos (ES), Europos ekonominės erdvės (EEE) šalyse ar Šveicarijoje.

Ką tai reiškia?

„Tai reiškia, kad mūsų piliečiai, dirbę prieš tai išvardintose šalyse ir gavę jose paskirtą NSDI, šią išmoką gali parsivežti į Lietuvą ir čia ieškotis darbo: turėti toje šalyje išduotą U2 dokumentą, grįžus į Lietuvą užsiregistruoti mūsų institucijoje ir įprastai 3 darbo paieškos mėnesius išsaugoti šalies, kurioje dirbo, skirtą išmoką“, – dalinasi EURES nacionalinio koordinavimo skyriaus vedėja Agnė Peciukevičienė.

2022 metais daugiausia žmonių U2 dokumentą parsivežė į Užimtumo tarnybos Kauno KAD aptarnaujamą teritoriją. Kiek mažiau – į Klaipėdos KAD. Mažiausiai su šiuo dokumentu pernai grįžusiųjų – Panevėžio KAD.

Su U2 dokumentu grįžę tautiečiai daugiausiai dirbo Danijoje, Norvegijoje ir Vokietijoje. Valstybės, iš kurių rečiausiai buvo parsivežtas U2 dokumentas – Suomija, Latvija, Belgija, Austrija ir Graikija.

Kaip jau minėta, į Lietuvą U2 dokumentą parsivežęs žmogus gali 3 mėnesius ieškotis darbo  mūsų šalyje ir išsaugoti šalies, kurioje dirbo, skirtą NSDI. Pernai per tą laikotarpį kas trečias įsidarbinęs žmogus buvo grįžęs iš Airijos.


Informuojame, kad Užimtumo tarnyba yra vienintelė įstaiga šalyje, turinti teisę priimti ir išduoti dokumentus bei sprendimus, susijusius su NSDI perkėlimu ES, EEE šalyse ir Šveicarijoje.