LIEPOS 7 D. – INICIATYVOS „GAL Į LIETUVĄ?“ ANTRASIS GIMTADIENIS

2021 m. liepos 7 d. Užimtumo tarnyboje įkurta iniciatyva „Gal į Lietuvą?“, kurios tikslas – informacijos apie Lietuvos darbo rinką, darbdavius ir jų lūkesčius sklaida užsienyje gyvenantiems lietuviams. Šiemet iniciatyva švenčia antrąjį gimtadienį!

Nors iniciatyva „Gal į Lietuvą?“ dar jauna, tačiau suteiktų konsultacijų išeivijoje gyvenantiems lietuviams bei surengtų gyvų ir nuotolinių renginių bagažas – itin didelis. Lankant įvairiuose pasaulio kampeliuose esančias lietuvių bendruomenes: Airijoje, Jungtinėje Karalystėje, Norvegijoje, JAV, Ispanijoje ir kitur, surengti ne tik kontaktiniai informaciniai renginiai, bet ir dalyvauta įvairiose sporto, šokių ir kitokio pobūdžio susibūrimuose. Susitikimų metu pristatyta iniciatyva ir jos veikla bei pagalbos galimybės norintiems grįžti į Lietuvą. Dalyvavusieji taip pat konsultuoti jiems aktualiais klausimais apie persikvalifikavimą, kompetencijų pripažinimą, paklausias profesijas Lietuvoje ir laisvas darbo vietas tiek didžiuosiuose, tiek mažesniuose Lietuvos miestuose.

Iniciatyva ypatingą dėmesį skiria veiklos sklaidai ir išeivijoje gyvenančių lietuvių pasiekiamumui – nuolat atnaujinama ir tobulinama internetinė svetainė www.galilietuva.lt, kuri sukurta  remiantis užsienyje gyvenančių lietuvių poreikiais. Pagrindinis šios svetainės išskirtinumas, kad joje informacija pateikiama aiškiai, paprastai ir lakoniškai. Antrasis informacijos sklaidos kanalas – „Gal į Lietuvą?“ Facebook paskyra, kuriuo užsienyje gyvenantys lietuviai pasiekia informaciją apie Lietuvos darbo rinką, darbo kultūra ir Užimtumo tarnybos teikiamas paslaugas. Grįžtamosios migracijos iniciatyvos koordinatorė Evelina Masalskaitė bei Tarptautinio bendradarbiavimo skyriaus vedėja ir iniciatyvos įkūrėja Indrė Laučienė džiaugiasi, kad dėka šiuolaikinių technologijų, užsienyje gyvenantys lietuviai gali pradėti ieškoti darbo Lietuvoje dar gyvenant svetur.

„Gal į Lietuvą?“ atstovės teigia, kad iniciatyvos veiklos neketina sustoti. Ateities vizijoje – naujų partnerysčių užmezgimas, daugybė informacinių kontaktinių bei nuotolinių renginių ir kitų idėjų įgyvendinimas. Viso to varikliukas – didėjanti pasiekiama tikslinė auditorija, jos susidomėjimas iniciatyva ir galimybė palengvinti išvykusiųjų grįžimą bei integraciją. Per dvejus veiklos metus - iniciatyva gyvai pristatyta apie 3710 asmenų auditorijai, o įvairių renginių metu individualios konsultacijos suteiktos 337 užsienyje gyvenantiems lietuviams.

Na, o norintiems nuolat matyti naujienas ir stebėti šią veiklą, iniciatyvos komanda kviečia sekti Facebook paskyrą „Gal į Lietuvą?”  bei susitikti kontaktiniuose renginiuose Jūsų šalyje!