Naujos galimybės planuojantiems kurti verslą

Naują paramos verslui kurti (PVK) atranką apibrėžia trys pagrindiniai rodikliai – ekologija, žiedinė ekonomika ir skaitmenizacija. Birželio pabaigoje bus skelbiamas pirmasis paraiškų priėmimo etapas norintiems įsteigti verslą. Dokumentai bus priimami 30 dienų, o jų pateikimas galimas tik per el. valdžios vartus.

Antrasis paraiškų atrankos etapas numatomas šių metų rudenį. Planuojama, kad šiais metais bus atrinktos 709 paraiškos, o jų finansavimui bus skirta iki 13,5 mln. eurų iš ES Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo fondo.

Šiais metais į paramą galės pretenduoti pandemijos metu ir po jos iki paraiškų atrankos paskelbimo (2023 m. III ketv.) bent kartą praradusieji darbą ar nutraukę savarankišką veiklą ir planuojantieji vykdyti kitą veiklą bedarbiai, Užimtumo tarnyboje registruoti ne trumpiau kaip 3 mėnesius. Taip pat Užimtumo tarnyboje registruoti užimto asmens statusą turintys ir mažas pajamas (iki 814 Eur „į rankas“) gaunantys asmenys. Darbo vietą bus galima steigti ne tik sau, bet ir kitam žmogui įdarbinti.

Prioritetą gaus tie, kurie naują verslą kurs didesnio nedarbo regionuose. Taip pat tie, kurie priskiriami tikslinei grupei, - grįžtantys gyventi į Lietuvą, auginantys vaikus, studentai, jaunimas iki 29 m. ir vyresni 50+ ar asmenys su negalia. Šioms išvardintoms grupėms bus suteikiami papildomi balai vertinant paraiškas. Atrankų metu bus vertinamas ne tik pareiškėjas, bet ir jo verslo idėja bei gebėjimas ją įgyvendinti.

Nuo šiol klientams pagalbą verslo kūrimo klausimais suteiks ne tik Užimtumo tarnybos darbuotojai, bet ir VšĮ „Inovacijų agentūra“, kurie teiks nemokamus kursus mokymų platformoje „Verslo e. gidas“. Jais siekiama, kad paraiškos teikėjai įsivertintų savo galimybes ir turėtų bent pradinių žinių apie verslo tvarumą. Kartu su paraiška verslui kurti pretendentai turės pateikti pažymėjimą apie baigtus VšĮ „Inovacijų agentūra“ nemokamus kursus.

Išklausyti šiuos nuotolinius verslumo kursus galima mokymų platformoje „Verslo e. gidas“.

Susidomėjusieji šia galimybe kviečiami registruotis konsultacijai pas aptarnaujantį specialistą Užimtumo tarnyboje arba teirautis informacijos trumpuoju numeriu 1883. Daugiau informacijos galite rasti čia.


PRIMENAME. Parama darbo vietoms kurti yra nauja priemonė, kurios įgyvendinimas ES Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo fondo lėšomis yra numatytas iki 2026 m. vidurio. Šios priemonės įgyvendinimui skirta 25 mln. eurų bei planuojama, kad bus sukurtos 1325 naujos darbo vietos.