Startavo parama verslui kurti

Užimtumo tarnyba jau priima paraiškas dėl paramos verslui kurti. Jos priimamos 30 kalendorinių dienų, o finansinę paramą gaus jaunieji verslininkai, kurių veikla bus  orientuota į skaitmeninės ir žaliosios transformacijos tikslus, skatins žiedinę ekonomiką ir (ar) mažins COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) poveikį.

Paraiškos priimamos nuo birželio 29 d. iki liepos 28 d. tik per administracinių ir viešųjų paslaugų portalą „Elektroniniai valdžios vartai“. Kitu būtu pateiktos paraiškos nebus nagrinėjamos.

Šiais metais bus atrinktos 709 paraiškos, o jų finansavimui bus skirta iki 13,5 mln. eurų iš ES Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo fondo. Darbo vietos turės būti įsteigtos iki kitų metų liepos. Tikimasi, kad priemonės ekonominė grąža (per sumokėtus mokesčius po darbo vietų įsteigimo ir išlaikymo 36 mėn.) sieks 18,7 mln. eurų.

Paraiškoje vienos planuojamos darbo vietos subsidijos dydis negali viršyti 31,00 Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintos minimaliosios mėnesinės algos dydžių sumos (šiuo metu iki 26040 eurų).

Antrasis paraiškų etapas numatomas šių metų rudenį.

Daugiau apie galimybę gauti paramą verslui galima sužinoti Užimtumo tarnybos internetinėje svetainėje: https://bit.ly/apieparamaversluikurti, bendruoju konsultacijų telefonu 1883 ar artimiausiame klientų aptarnavimo skyriuje.